Влакове Хонконг - Ухан

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

Две двойки високоскоростни влакове се движат между Хонконг и Ухан. Влаковете завършват пътуването в рамките на 4½ до 5 часа. Влакове с нормална скорост не се предлагат между градовете.

Ако разписанията на влаковете не отговарят на вашите нужди, вместо това можете да се прехвърлите в Гуанджоу или Шенжен. Има много възможности за избор с трансфер от Гуанджоу или Шенжен.

Бързи факти

  • разстояние: 1210 километра (752 мили)
  • терминали: ЖП гара Хонг Конг Западен Коулун, ЖП гара Ухан
  • Продължителност: 4½-5 часа
  • Основни спирки: Шенжен, Гуанджоу, Чанша

Разписания на високоскоростните влакове от Хонг Конг до Ухан

(Актуализирано на 19 април 2020 г.)



Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G80 08:05 ч 12:38 4 ч. 33 мин
G306 09:48 ч 14:47 4 ч. 59 мин

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписания за високоскоростни влакове от Ухан до Хонконг

(Актуализирано на 19 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G79 14:20 ч 18:58 4 ч. 38 мин
G305 16:00 часа 21:02 5 ч. 2 мин

Цени за билети за високоскоростен влак от Хонг Конг до Ухан

Супериор клас Първи клас Втори клас
2103,5 йени (299 долара) 1082,5 йени (154 долара) 678,5 йени (97 долара)

Хонг Конг – Високоскоростни влакове в Ухан срещу полети

Ако искате повече опции между Хонконг и Ухан, вместо това можете да прехвърлите в Гуанджоу или Шенжен. Високоскоростната железопътна линия между Хонконг и Ухан се състои от два участъка, а именно отсечката от Хонг Конг до Гуанджоу/Шенжен и отсечката от Гуанджоу/Шенжен до Ухан.

Общото време за пътуване е около 6½ часа. Моля, оставете поне един час за връзка, дори ако трансферът е на същата жп гара. За пътуване от повече от 5 часа, седалка от първа класа или по-висок стандарт в бизнес класа ще осигури по-удобно пътуване.

За повече информация, прочетете нашата Инструкции за закупуване на билети за влак в Хонг Конг .

Ежедневно се предлагат директни полети между Хонконг и Ухан. Едно пътуване отнема около 2 часа. Обикновено цената на самолетния билет е по-висока от цената на билет за високоскоростен влак. Ако е налична отстъпка за самолетния билет, най-добрият избор ще бъде вземането на полет поради кратка продължителност.

Китайска нова година традиции суеверия

Резервирайте вашите билети за влак с China Highlights

Купуване на билети за влак в Китай онлайн с туристическа агенция като Акценти в Китай е най-удобно.

China Highlights прави онлайн резервацията на билети за влак достъпна за вас, за да ви спести много време и караница. Всички запитвания ще бъдат обработени от нашите местни специалисти по пътуване, които имат голям опит в резервирането на билети за влак и са добри в планирането на маршрути за пътуване с влак.