Разгледайте 7-те най-живописни пътувания с влак в Китай

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

7-те най-живописни пътувания с влак предоставят не само красиви пейзажи в крайните градове, но и очарователни гледки извън прозорците на влаковете по пътя. Вместо да виждате едно и също море от облаци в самолет, вашето пътуване се подобрява, като виждате различни пейзажи през прозорците на влака.

Прочетете, за да видите с кой влаков маршрут искате да започнете пътуването си.

1. Ченгду до Кунмин — маршрут „Геоложки музей“.

  • дължина: 1096 км (681 мили)
  • Продължителност: високоскоростен влак: около 6 часа; влак с нормална скорост: приблизително 19 часа.
  • Цена: 487,5 юана (72 USD) за втора класа; 372,5 юана (60 USD) за мек сън
  • Разписание на влака: 3 високоскоростни влака и 4 нормални влака на ден (тръгване от 08:51 до 16:06)
  • Пейзаж: планини и скали, дълбоки каньони, големи реки в югозападен Китай, дълги мостове
каменна гораКаменната гора, Кунмин

Тази железопътна линия е в експлоатация от юли 1970 г. Тя е възхвалявана от ООН като едно от трите чудеса на завладяването на природата от човечеството през 20-ти век, заедно със Спутник 1 на бившия Съветски съюз през 1957 г. и лунните скали, донесени обратно от Аполо на Съединените щати.



Той минава през югозападен Китай, който има 56 сложни географски райони на планини и реки . От равнината на Ченгду, с надморска височина от около 400 метра, влакът се изкачва до надморска височина от около 2000 метра , пътувайки през тунели и през планини. Сложната география покрай железопътната линия дава на този маршрут името „геоложки музей“.

Препоръчително разписание и цена на Bullet Train

  • Отправна гара: Източна жп гара Ченгду
  • Крайна гара: Южна ЖП гара Кунминг
влак № зам. апр. Продължителност Цена
Бизнес класа Първи клас Втори клас
G2883 08:51 14:30 ч 5 ч. 39 мин 220 USD (1494,5 юана) 117 USD (797,5 юана) 72 USD (487,5 юана)
G2887 15:06 21:44 6 ч. 38 мин 220 USD (1494,5 юана) 117 USD (797,5 юана) 72 USD (487,5 юана)

2. Пекин до Шанхай — високоскоростен влак в проспериращи градове

  • дължина: 1318 км (819 мили)
  • Продължителност: 5 часа прибл.
  • Цена: 553 юана (89 USD) за седалка втора класа
  • Разписание на влака: 38 дневни високоскоростни влака (тръгват от 06:43 до 19:08)
  • Пейзаж: безкрайни житни полета, Жълтата река, селски пейзаж с цветни покриви, река Яндзъ
бундътБунд, Шанхай

Пекин и Шанхай са две от най-много популярни градове за пътуващи за първи път до Китай . Този високоскоростен влак е много популярен и определено си струва да се возите по време на вашето пътуване в Китай. Това е пътуване, което съчетава някои от основните в Китай градски пейзажи с култивирана провинция пейзажи и планини между тях. Новите и модерни съоръжения във влака ви гарантират комфортно пътуване.

Пейзажът не е толкова зрелищен като маршрута Ченгду-Кунмин, но нещото, на което да се възхищаваме, е инфраструктурата на Китай и обширните градски райони. Маршрутът дава изглед на нивото на земята към ядрото на Китай, заедно с някои красиви пейзажи, включително селскостопанските райони.

Препоръчително разписание и цени на директните влакове

За този маршрут ви предлагаме напуснете Пекин преди обяд за най-добрата природа . Преди обяд има 15 влакове клас G, които тръгват от Пекин от 06:43 до 12:00 часа.

какъв е моят щастлив ден

Най-бързите влакове G1, G3, G7, G11 и G21, заминаващи от Пекин (или G2, G4, G8, G10 и G22), заминаващи от Шанхай), отнемат 4 часа и 28 минути с една спирка в Нанкин Юг. G1/G2 тръгва в идеалното време от 09:00, така че ако искате бързо пътуване с най-добрата природа, те са най-добрите две.

влак № зам. апр. Продължителност Цена
Втори клас Първи клас Бизнес класа
G1 тръгва от Пекин 09:00ч 13:28 4 ч. 28 мин 553 юана
89 USD
933 юана
150 USD
1748 юана
281 USD
G2 тръгва от Шанхай 09:00ч 13:28 4 ч. 28 мин

Високоскоростни влакове „Fuxinghao“ между Пекин и Шанхай

„Fuxinghao“ е най-новият тип високоскоростни влакове с максимална скорост от 350 км/ч. Влаковете са оборудвани с WIFI и всяка седалка има електрически контакт. От 21 септември 2017 г. 7 двойки високоскоростни влакове „fuxinghao“ ще се движат между Пекин и Шанхай всеки ден, като ще отнемат само около четири часа и половина между двата града. Това са G1/G2, G3/G4, G5/G6, G7/G8, G9/G10, G13/G14 и G17/G18.

  • Пекин, който трябва да видите: Забраненият град, Великата стена, Храм на небето
  • Шанхай, които трябва да видите: завета , Ю градина , кулата Джинмао
  • Препоръчителна обиколка: 3-дневна обиколка на същността на Шанхай и Уотъртаун
  • Вижте високоскоростен влак Пекин – Шанхай за разписание, цена и ръководство за транспорт.

3. Сиан до Урумчи — Пътешествие по Пътя на коприната в огромен пустинен пейзаж

  • дължина: 2 526 км (1 570 мили)
  • Продължителност: 30 часа прибл. (1 нощувка и 1 ден или 2 нощувки и 1 ден във влака)
  • Цена: 747,5 юана (120 USD) за седалка втора класа
  • Разписание на влака: 12 влака с нормална скорост (тръгват от 01:37 до 20:28)
  • Пейзаж: Жълтата река, крепостта Цзяюгуан, пустинята Гоби
Небесно езероНебесното езеро, Урумчи

Сиан има дълга история, като е първата от четирите големи древни столици на Китай. Има много исторически сгради и наследства . Урумчи е най-големият град в Западен Китай, с колоритна култура на уйгурската етническа група и културата на Пътя на коприната.

Това е пътешествие по Пътя на коприната, както и приключенско пътуване. Пълно е с природа на Западен Китай и вкусна храна по пътя. Ще бъдете в пустинята на пустинята Гоби.

Препоръчително разписание и цена на директния влак

  • Отправна гара: ЖП гара Сиан
  • Крайна гара: ЖП гара Урумчи
влак № зам. апр. Продължителност Цена
Твърда седалка Твърд сън Мек сън
Z41 11:10 10:36 (на следващия ден) 23 ч. 26 мин 268,5 юана
45 USD
455,5 юана
76 USD
718,5 юана
120 USD

4. Дали до Лидзян — най-релаксиращият маршрут

  • дължина: 159 км (99 мили)
  • Продължителност: 2 часа прибл.
  • Цена: 49 юана (8 USD) за мека седалка
  • Разписание на влака: 2 влака с нормална скорост (тръгват от 17:15 до 19:05)
  • Пейзаж: заснежени планини, езеро Ерхай, синьо небе без замърсяване на въздуха
Древен град ЛидзянДревен град Лидзян

Можете да видите покрити със сняг планини от влака и да оцените красивата природа на езерото Ерхай. Синьото небе, зелените планини и чистата вода образуват а страхотна акварелна картина на природата . Можете да поставите слушалките си, за да слушате тиха музика. Това е релаксиращ начин да се насладите на почивката си.

Препоръчително разписание и цена на директния влак

  • Отправна гара: ЖП гара Дали
  • Крайна гара: ЖП гара Лидзян
влак № зам. апр. Продължителност Цена
Твърда седалка Мека седалка Твърд сън Мек сън
K6121 17:15 ч 20:06 2 ч. 51 мин 34 юана
5 USD
49 юана
8 USD
69,5 юана
11 USD
105,5 юана
17 USD

5. Хефей до Фуджоу — най-красивата китайска провинция

  • дължина: 808 км (502 мили)
  • Продължителност: 4½ часа приблизително.
  • Цена: 357 юана (57 USD) за седалка втора класа
  • Разписание на влака: 14 високоскоростни влака (тръгват от 08:00 до 17:23)
  • Пейзаж: река Яндзъ, исторически мемориални арки, гледки към влажните зони
Жълтите планиниЖълтите планини, Хуаншан

Този влаков маршрут минава през много живописни места в Югоизточен Китай, предимно природни пейзажи и селски пейзажи . Той също така минава през градове с три обекта на световното наследство - Жълтите планини (град Хуаншан), планината Уи (град Уишан) и планината Санкиншан (град Шанграо). По този начин тя се счита за най-красивата железопътна линия в Китай. Комфортната среда на високоскоростния влак прави тази обиколка по-впечатляваща.

Препоръчително разписание и цена на директния влак

  • Отправна гара: жп гара Хефей Южна
  • Крайна гара: ЖП гара Фуджоу

Има много красива природа по гарите по пътя; можете да слезете на един от тях и да се насладите на пътуването си. Препоръчваме ви да слезте на Huangshan North за невероятна гледка към Жълтите планини . Наблизо могат да се видят живописни селца, известни с причудлива архитектура и пролетна природа.

G1621 пристигане Отпътуване Атракции
Хефей Юг - 08:00 часа Планината Джиухуа
Chaohu East 08:21 08:23 Езерото Чаоху
Tongling North 08:43 08:46 Парк Tongling Yangtze River Bridge
Jingxian 09:03 ч 09:05 ч -
Jingde 09:19 ч 09:21 -
Иксиан север 09:38 ч 09:40 ч Окръг И
Хуаншан Север 09:49 09:53 ч Жълтите планини
Уюан 10:14 10:16 Окръг Уюан
Шанграо 10:49 10:51 Национален парк Mount Sanqingshan
Уишан Север 11:13 11:15 Планината Уи
Jianou West 11:38 11:40 -
Нанпинг Север 11:56 11:58 -
Фуджоу 12:35 ч - Калните равнини на Xiapu
  • Препоръчителна обиколка: 4-дневен трекинг тур в Жълтите планини

6. Сининг към Лхаса — Път към небето

  • дължина: 1956 км (1215 мили)
  • Продължителност: 22 часа прибл.
  • Цена: 781 юана (126 USD) за мек сън
  • Разписание на влака: 5 влака с нормална скорост (тръгват от 12:27 до 21:27)
  • Пейзаж: заснежени планини, страхотна гледка към езерото, пасища
Дворецът ПоталаДворецът Потала, Лхаса

Този влаков маршрут е популярен за пътниците, които искат да посетят Тибет — покривът на света . то е най-дългото пътуване с влак на голяма надморска височина в света , а пейзажът е красив, суров и почти отвъд света - той е наречен като път към небето. По-голямата част от този маршрут е над 4000 метра и няколко пъти преминава над 5000 метра (16400 фута).

Вижте повече за Кингхай-Тибет Raiwlay

Гуанг Джоу до Хонг Конг

Наградата от маршрута е да видите една изключително красива част от света, която беше почти недостъпна. Вместо гледки към града, ще видите най-вече пуста пустиня или пасища . След като влакът напусне жп гара Синин за около 1 час, можете да видите безкрайното синьо езеро - езерото Цинхай. Зашеметяващите гледки извън прозорците на влака ще ви впечатлят по време на вашето пътуване.

Вижте повече за Пейзаж покрай Qinghai-Tibet Raiwlay

Препоръчителна обиколка на Тибет:

  • 7-дневни обиколки на Тибет с влак от Сининг
влак № зам. апр. Продължителност Цена
Твърда седалка Твърд сън Мек сън
Z21 15:21 12:40 (на следващия ден) 21 ч. 19 мин 224 юана
36 USD
495 юана
80 USD
781 юана
6 USD

Съвети за пътуване по този маршрут

Лятото е най-доброто време за пътуване с влак: Препоръчваме ви да вземете влака през лятото, за да се насладите на по-добра природа и да видите местните хора навън и да къмпингуват покрай железопътните линии с техните стада яки. Но е много трудно се снабдяват с билети за тибетски влак от юни до октомври . Предлагаме ви да резервирате билети за влаковете на Тибет възможно най-рано .

подаръчен комплект за китайска нова година

Всяка кабина е снабдена с кислород, който излиза от малки вентилационни отвори или, ако предпочитате, можете да поставите тръба, за да го вдишвате.

Всички чуждестранни пътуващи трябва да кандидатстват за a Разрешение за влизане в Тибет . Вижте по-подробни изисквания и как да кандидатствате за Тибет Разрешения за пътуване в Тибет .

Прочетете повече за Tibet Trains.

7. Лхаса до Шигадзе — Пътуване до връх Еверест с влак

  • дължина: 253 км (157 мили)
  • Продължителност: 3 часа прибл.
  • Цена: 82,5 юана (13 USD) за мека седалка
  • Разписание на влака: 3 влака с нормална скорост (тръгват от 11:07 до 18:10)
  • Пейзаж: река Лхаса, Гранд каньон Брахмапутра
ЕверестВръх Еверест, Шигадзе

Тази железопътна линия е продължение на железопътната линия Цинхай-Тибет, със средна надморска височина от 3500 км (2174 мили). Това прави пътуването в Тибет по-удобно за пътниците, особено тези, които искат да видят връх Еверест, най-високата планина в света.

Влакът минава през Гранд Каньон Брахмапутра с великолепна гледка към река Брахмапутра през прозорците на влака. Покрай жп линията можете да видите местни фермери и яки . И през повечето време можете да оцените а плато пейзаж от планини и ливади .

2 Разписание и цени на директните влакове

  • Отправна гара: ЖП гара Лхаса
  • Крайна гара: ЖП гара Шигадзе
влак № зам. апр. Продължителност Цена
Твърда седалка Твърд сън Мек сън
Z8801 11:07 14:00 часа 2 ч. 53 мин 40,5 юана
7 USD
111,5 юана
18 USD
169,5 юана
27 USD
Z8803 15:05 17:52 2 ч. 47 мин
  • Шигаце, които трябва да видите: Връх Еверест, манастир Ташилхунпо
  • Препоръчителна обиколка: 8-дневна обиколка на Лхаса и базовия лагер на Еверест

Може да ви хареса