гара Датонг

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете Жп гара Датонг на картата
гара Датонг
Китайско име: гара Датонг
Адрес: No.1 Zhanqian Road, Datong
Китайски адрес: No. 1, Zhanqian Street, Datong City

ЖП гара Датонг е важен транспортен център, който свързва Пекин, Тиендзин, провинция Хъбей, провинция Шанси и автономните райони на Вътрешна Монголия. Има пет основни двурелсови електрифицирани железопътни линии, железопътната линия Пекин-Баотоу, железницата Пекин-Юанпин, железницата Датонг-Джанджиаку, железницата Датонг-Чинхуандао и железницата Бейтонгпу. Станцията разполага и с повече от 40 други разклонения и железопътни линии за достъп. Линиите за бързи влакове се строят или планират между Датонг и Сиан и Пекин. Гарата е на международната железопътна линия за Москва. Тази мрежа от железопътни линии свързва северните и северозападните части на Китай.

коя година от китайския зодиак е 2018

линии

  • Линия Пекин-Баотоу (Пекин-Джанджиаку-Датонг-Дзинин-Хоххот-Баотоу)
  • Линия Датонг-Чинхуандао (Датонг-Чинхуандао)
  • Пекин-Юанпин (Пекин-Датонг Линцю-Юанпин)
  • Линия Тонгпу (Датонг-Юнченг)
  • Международна железопътна линия (Пекин-Датонг-Дзинин-Ерлианхаоте-Улан Батор-Москва)
  • линия Yungang (Datong-Yungang)
  • Линия Datong-Zhungeer (Datong – Zhungeer)
  • Датонг-Сиан (Датонг-Сиан)
гара Датонг

Транспорт до жп гара Датонг

автобус: Пътниците могат да вземат автобус № 1, № 2, № 4, № 8 или № 32 от жп гарата до град Датонг.

Такси: Първоначалната цена е 5 или 6 RMB, а след това 1,2 RMB на километър.



От жп гара Датонг до жп гара Пингяо

На разположение са един влак K и три бавни влака, за да се насладите на пътешествие с древен град. Цената на билета за K-влака е 69 RMB за твърда седалка и 130 RMB за твърда седалка. Билетите за бавните влакове са малко по-евтини от 61 RMB за твърда седалка, 122 RMB за твърдо място за спане и 186 RMB за мека седалка.

Някои от тези влакове тръгват рано сутринта; затова трябва да внимавате да не ги пропуснете.

От гара Датонг до гара Пингяо…

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
K7807 05:49 13:37 7 ч. 48 мин
2671 16:40 ч 00:15 7 ч. 35 мин
2462/2463 23:17 06:22 7 ч. 5 мин
2602/2603 06:17 14:20 ч 8 ч. 3 мин

От жп гара Датонг до Пекин

Станция Datong е свързана с гара Пекин , Западна гара Пекин и Северна гара Пекин с K-, T- и бавни влакове. Пътуването с влак между двата града отнема между 6 и 7 часа. Цената на билета е приблизително 45 RMB до 53 RMB за твърда седалка, 99 RMB до 107 RMB за твърда седалка и 138 RMB до 158 RMB за мека седалка.

дати на зодиакални знаци 2015г

Следната таблица сравнява T, K и бавни услуги:

какво е лунният празник

От гара Датонг до Пекин…

Номер на влака Дестинации Отпътуване Пристигане Продължителност
K616 Пекин 08:06 14:35 ч 6 ч. 29 мин
K44 Пекин 13:40 ч 19:42 6ч 2мин
K574 Пекин Запад 03:07 09:10 ч 6 ч. 3 мин
1456 г Северен Пекин 12:43 20:05 ч 7 ч. 22 мин

От жп гара Датонг до пещерите Юнганг

Гара Datong осигурява лесен достъп до живописната зона AAAAA и пещерите Yungang с автобус. Автобус 4, чрез компанията Four Bus Company, може да бъде взет до терминала, а след това автобус 3 може да бъде взет до пещерите Yungang. Цялото пътуване ще отнеме около два часа и ще струва 2 RMB.

Специални съвети за жп гара Датонг

  • За да резервирате билети чрез телефонната услуга, първо платете билета през банка, а след това персоналът ще ви помогне да резервирате билет или да ви достави билета.
  • Всички железопътни гари в страната са свързани, така че можете да резервирате билета, от който се нуждаете, отвсякъде
  • Телефонната резервация изисква допълнителни 5 RMB на билет. За да получите доставка до вашата врата, добавете 15 RMB (услугата за доставка е налична само в града).

Специална услуга на жп гара Датонг

Пътнически превози: услуга за доставка на багаж и колети.

Доставка на товари: доставка на товарни товари, контейнери и охрана на товара.

Дестинации на гара Датонг:

От жп гара Датонг до…

Тип Номер на влака Дестинации Отпътуване Пристигане Продължителност
К-влакове K7803 Тайюан 14:55 18:35 ч 3ч 40мин
K616 Пекин 08:06 14:35 ч 6 ч. 29 мин
K606 Тиендзин 22:33 ч 07:32 ч 8 ч. 59 мин
K7807 Юнченг 05:49 18:59 13 ч. 10 мин
K573 Dongsheng West 20:54 10:09 13 ч. 15 мин
K1112 Шенян 22:08 15:28 17 ч. 20 мин
K218 Хандан 15:45 10:08 18 ч. 23 мин
K220 Баотоу 18:29 13:13 18 ч. 44 мин
K712 Кингдао 09:47 10:15 24 ч. 28 мин
K891 Хангжоу 11:55 12:55 25ч
K1278 Нанчан 08:35 ч 16:59 32ч 24мин
K43 Jiayuguan 10:55 19:55 33ч
K731 Гуанджоу Изток 14:19 05:15 ч 38 ч. 56 мин
Други влакове 4629 Шуочжоу 07:10 ч 09:11 2ч 1мин
6823 Ningwu 12:51 16:27 3ч 36мин
6088 Джанджиаку Юг 07:38 ч 11:25 3ч 47мин
2671 Сиан 16:40 ч 08:56 16 ч. 16 мин
2462 Линфен 15:57 09:10 ч 17 ч. 13 мин
2604 Цинхуандао 10:35 10:47 24 ч. 12 мин
1456 г Tongliao 08:57 10:00 часа 25 ч. 3 мин
1458 г Хоххот 17:25 18:39 25 ч. 14 мин