ЖП гара Ченду

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

Гара Ченгду, наричана още Северна железопътна гара, е най-големият пътнически център в Югозападен Китай, на 504 км (313 мили) от град Чунцин или на 1100 км (683 мили) от град Кунмин. Билетните витрини продават билети за влак в рамките на 10 дни преди датата на заминаване.

Линии и влакове

ЖП гара Ченгду е отправната станция на някои важни железопътни линии, като линия Ченгду-Чонцин, линия Баодзи-Ченду, линия Ченгду-Кунмин и линия Даджоу-Ченду. Повече от 20 града, включително Гуанджоу, Ухан, Чанша, Кунмин, Нанкин, Чунцин, Фуджоу, Нанчан, Шанхай и Ланджоу имат директни влакове до Ченгду.

Транспорт до жп гара Ченду

С автобус

1. До/от жп гара Ченгду (гара Ченду): 2, 9, 16, 17, 27, 34, 36, 50, 54, 55, 65, 83, 86, 108, 123, 298, K1, K2



2. До/от летище Chengdu Shuangliu: Летищен шатъл автобус 2

3. До/от автогара Chengdu Chadianzi: 17 и 86

С Метро

Метролиния 1: направо до жп гара Ченгду (成都站) Метролиния 2: Станция Tianfu Square (天府广场站)-промяна на метролиния 1-Жп гара Ченгду (成都站)

От жп гара Ченгду до източна жп гара Ченду

Източната жп гара Ченгду се намира в Wanke Road, Chenghua District.

Вземете метро линия 1 (към гара Century City, 4 спирки) до станция Tianfu Square, след това метро линия 2 (към станция Chengdu Institute of Public Administration Station, 8 спирки) до станция Chengyu Flyover и вървете на северозапад около 700 метра. Цялото пътуване отнема около 50 минути.

ЖП гара Ченду

Като алтернатива вземете автобус 2 до Chengdu East Station West Square. Това може да отнеме 1 час и 10 минути.

От жп гара Ченду до западна жп гара Ченгду (Южна жп гара Ченгду)

Южна железопътна гара Ченду се намира в окръг Wuhou, главно за C-влакове, ограничаващи Emeishan и Jiangyou. За да стигнете до там, можете да вземете метро линия 1 и да слезете на южната жп гара Ченгду (火车南站) през изход D1. Цялото пътуване ще отнеме около 40 минути.

Жп гара Ченгду до ЖП гара Лхаса

Влакът T22/T23 ще ви отведе до ЖП гара Лхаса , който се намира югозападно от град Лхаса. Това е дълго пътуване от 3360 км с продължителност около 43 часа. Цената е 328 RMB за твърда седалка, 668 до 709 за твърда седалка или 1062 до 1101 за билети за мека седалка.

Влакове тръгва пристига Продължителност
Т22/Т23 20:45 ч 15:40 ч 1д 18ч 55мин

Жп гара Ченду до Северна ЖП гара Чунцин

Има 11 влака дневно, обслужващи железопътната линия от Ченгду до Северна гара Чунцин . Осем от тях са D-влакове. Влаковете D могат да ви отведат до Чунцин за около 2 часа и струват 97 RMB за седалка втора класа или 116 RMB за място в първа класа.

лъвски танц Хонг Конг

Ако искате по-евтино пътуване, можете също да изберете от двата влака K и T-влака до Чунцин. Те отнемат съответно около пет или три часа и струват 46 RMB. Таблицата показва някои влакове за справка.

От гара Ченду до Северен Чунцин…
Влакове тръгва пристига Продължителност
D628 07:40 ч 09:49 2ч 9мин
D5116 13:53 16:01 2ч 8мин
D5126 18:11 20:22 2ч 10мин
K194 09:17 ч 14:18 5 часа 1 мин
T58 10:20 13:28 3ч 8мин

Жп гара Ченду до ЖП гара Кунмин

жп гара Ченду и гара Кунмин са свързани с шест K-влака всеки ден. Това е дълго пътуване. Бъдете готови за пътуване през нощта. Следващата графика е за ваша информация.

От гара Ченду до гара Кунмин…
Влакове тръгва пристига Продължителност
K853 08:42 07:33 ч 22 ч. 51 мин
K113 13:02 07:13 ч 18 ч. 11 мин
K145 13:57 10:08 20 ч. 11 мин
K165 15:02 09:22 18 ч. 20 мин
K1139 15:03 13:01 21 ч. 58 мин
K1504/K1501 19:04 12:31 17 ч. 26 мин

Дестинации на жп гара Ченду

От гара Ченду до…
Тип Влакове Дестинации тръгва пристига Продължителност
D-влакове D6101 Планината Qingcheng 06:53 07:26 33мин
D6149 Парк Лидуй 14:49 15:25 36 мин
D6183 Пенджоу 09:30 ч 10:11 41мин
D5104 Чунцин север 08:54 10:57 2ч 3мин
D5154 Иншан 13:43 15:50 ч 2ч 7мин
D5176 Гуанъан Юг 08:22 10:39 2ч 17мин
D6150 Нанчонг 15:42 18:27 2ч 45мин
D5182 Дажоу 08:12 11:01 2ч 49мин
D368 Ухан 10:44 20:23 9 ч. 39 мин
D628 Шанхай Хунцяо 07:40 ч 23:38 15 ч. 58 мин
К-влакове K9445 Ибин 23:37 06:43 7 ч. 6 мин
K9396 Bazhong 21:50ч 07:13 ч 9 ч. 23 мин
K9455 Панжихуа 18:51 08:00 часа 13 ч. 9 мин
K6 Сиан 21:14 12:15 15 ч. 1 мин
K113 Кунмин 13:02 07:13 ч 18 ч. 34 мин
K9472 Longchang пет вечерта 12:39 19 ч. 39 мин
K856 Ланджоу 15:20 12:01 20 ч. 41 мин
K692 Ханкоу 13:06 11:30 ч 22 ч. 24 мин
K1058 Сининг Запад 11:56 12:39 1d 43мин
K818 Пекин Запад 19:18 21:07 1д 1ч 49мин
K870 Джънджоу 14:41 16:36 1д 1ч 55мин
K194 Гуанджоу 09:17 ч 13:16 1д 3ч 59мин
K246 Янджоу 21:38 06:35 ч 1д 8ч 57мин
K424 Нингбо 12:20 ч 22:55 1д 10ч 35мин
K206 Кингдао 17:36 08:44 1д 15ч 8мин
K258 Тиендзин 13:55 05:58 1д 16ч 3мин
K678 Янтай 16:23 08:56 1д 16ч 33мин
K386 Шенян Север 17:47 11:10 1 ден 17 часа 48 минути
K390 Фуджоу 10:11 05:25 1д 19ч 14мин
K452 Урумчи Юг 19:13 18:07 1д 22ч 54мин
K1273 Хангжоу 08:31 09:39 ч 2г 1ч 8мин
K546 Qiqihar 07:39 ч 13:20 ч 2d 5h 41min
Т-влакове T8906 Мианянг 13:46 15:19 1ч 33мин
T8972 Jiangyou 18:58 21:20 2ч 22мин
T8865 Xichang 21:21 07:06 9 ч. 45 мин
T8870 Guangyuan 18:21 13:22 19 ч. 1 мин
T126 Донгуан Изток 22:35 ч 05:16 1д 6ч 41мин
T22 Лхаса 20:45 ч 15:40 ч 1д 18ч 55мин