гара Чанша

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

Чанша има две големи железопътни гари, жп гара Чанша и южна гара Чанша, от които първата се занимава главно с обикновени влакове и експресни влакове, а втората се занимава главно с високоскоростни влакове. ЖП гара Чанша е на 1587 километра (986 мили) от Западна жп гара Пекин, на 1173 километра (729 мили) от южна гара Шанхай и на 1068 километра (675 мили) от източна гара Маоминг.

Жп гара Чангша има повече от 30 билетни витрини за удобство на пътниците, а агенциите за билети са осеяни в основните търговски зони; нещо повече, онлайн услуга за резервация на билети и услуга за резервация по телефона също са на разположение, а предварителната резервация винаги е силно препоръчителна.

С площ от 40 000 квадратни метра (430 000 квадратни фута), жп гара Чангша е висока 23 метра (75 фута) и широка 151 метра (495 фута) с квадрат както в западната, така и в източната част. Има пет обикновени зали за чакане, шест ВИП зали за чакане с мека седалка, една зала за майка и бебе и една зала за войник. Междуградските автобуси за Zhuzhou City и Xiangtan City тръгват на всеки 15 минути от площада пред жп гарата.



Отвън на жп гара Чанша

Линии и влакове

Жп гара Чанша служи като точка на свързване на железопътната линия Пекин – Гуанджоу, железница Хунан – Гуейджоу, железница Хангжу – Нанчанг, железница Луоян – Джандзян, железница Ухан – Гуанджоу и Шимен – Чанша железопътни линии, където има повече от 80 маршрута големите градове на Китай са достъпни всеки ден. Много е удобно да пътувате от Чанша до много големи градове в Китай, като Пекин, Шанхай, Гуанджоу, Шенжен, Харбин, Шенян, Сиан, Кунмин, Ухан, Джънджоу, Фуджоу, Нанин и Джинан.

По-долу е даден списък на основните влакове, работещи от жп гара Чангша до другите големи жп гари в Китай:

плъх в китайския зодиак
Тип Влакове Дестинации тръгва пристига Продължителност
G-влакове G1606 Нанчанг Запад 17:35 ч 19:09 1ч 34мин
G6001 Шенжен Север 15:00 часа 17:55 2ч 55мин
G535 Гуилин 7:12 10:28 3ч 16мин
G288/G289 Кингдао 7:55 18:18 10 ч. 23 мин
G578/G575 Шанхай Хунцяо 13:28 20:11 6 ч. 43 мин
G294/G291 Тиендзин 8:25 17:40 ч 9 ч. 15 мин
G580 Нанкин Юг 17:08 22:31 5 ч. 32 мин
Т-влакове T8321 Шаошан 9:16 9:16 1ч 43мин
T8303 Хуайхуа 10:54 18:04 7 ч. 10 мин
T8308/T8309 Джишоу 7:50 15:00 часа 7 ч. 10 мин
T8301 Yongzhou 11:50 16:30 ч 4ч 40мин
К-влакове K9092 Чангде 17:40 ч 20:53 ч 3ч 13мин
K9015 Hengyang 7:25 10:43 3ч 18мин
K9017 Шенжен 21:45 8:40 на следващия ден 10 ч. 55 мин
K9031/K9034 Zhangjiajie 20:30ч 7:45 на следващия ден 11 ч. 15 мин
K779 Нанинг 21:08 11:10 на следващия ден 14 ч. 2 мин
K407 Хайкоу 20:53 ч 16:58 на следващия ден 20 ч. 5 мин
K502/K503 Ченгду Изток 17:22 13:01 на следващия ден 19 ч. 39 мин
K1074 Джинан 15:48 9:47 на следващия ден 17 ч. 59 мин
D-влакове D2602/D2603 Фуджоу 15:45 21:53 6 ч. 8 мин
D2606/D2607 Ксиамен Север 14:10 20:50 ч 6 ч. 40 мин

От жп гара Чанша до Гуанджоу

Жп гара Чанша е на 707 километра (439 мили) от жп гара Гуанджоу и има високоскоростни влакове, които се движат между двете гари всеки ден. По-долу е даден списък на влаковете, заминаващи за Гуанджоу от жп гара Чанша:

Влакове тръгва пристига Продължителност
G6123 21:20 23:57 2ч 37мин
G6109 9:30 12:12 2ч 42мин
G6111 12:19 15:01 2ч 42мин
G6113 12:58 15:40 ч 2ч 42мин
G6117 17:54 20:36 2ч 42мин
G6121 21:00 часа 23:42 2ч 42мин
G6119 19:53 22:36 2ч 43мин
G6105 7:40 10:24 2ч 44мин
G6115 15:19 18:07 2ч 48мин
G6101 7:06 9:55 2ч 49мин
G6103 7:17 10:07 2ч 50мин
G6107 8:10 11:06 2ч 56мин

От жп гара Чанша до Пекин

Жп гара Чанша е на около 1249 километра (776 мили) от гара Пекин и има високоскоростни влакове, които се движат между двете гари всеки ден. По-долу е даден списък на влаковете, заминаващи за Пекин от жп гара Чанша:

Влакове тръгва пристига Продължителност
G84 9 часа 14:40 ч 5ч 40мин
G502 7:30 14:18 6 ч. 48 мин
G504 14:35 ч 21:24 6 ч. 49 мин
G506 15:03 21:53 6ч 50мин

От жп гара Чанша до Шенжен

Жп гара Чанша е на около 854 километра (531 мили) от жп гара Шенжен и има високоскоростни влакове, които се движат между двете гари всеки ден. По-долу е даден списък на влаковете, заминаващи за Шенжен от жп гара Чанша:

цена на полета до Китай
Влакове тръгва пристига Продължителност
G6027 19:27 22:49 3ч 22мин
G6013 7:30 10:53 3ч 23мин
G6025 19:05 ч 22:28 3ч 23мин
G6011 7:00 часа 10:25 3ч 25мин
G6015 7:55 11:20 3ч 25мин
G6017 10:07 13:35 ч 3ч 28мин
G6019 10:58 14:26 3ч 28мин
G6023 16:10 19:40 ч 3ч 30мин

Жп гара Чанша до международно летище Чанша Хуанхуа

Международното летище Чанша Хуанхуа се намира в град Хуанхуа, на около 26 километра (16 мили) от жп гара Чанша и може да се стигне директно с автобус 114 в рамките на един час.

Алтернативен маршрут е да отидете пеша до имението на гражданската авиация от жп гара Чангша и след това да вземете шатъл автобус до летището. Такси може да се вземе до летището от жп гарата и струва приблизително 80 RMB между двете места.

Градски транспорт до жп гара Чанша

С такси

Началната цена за такси в Чангша е 6 RMB за първите 3 километра (1,9 мили) и 1,8 RMB за всеки допълнителен километър през деня (5:00 до 21:00 часа). Въпреки това, тарифата е 8 RMB за първите 3 километра (1,9 мили) и 2,16 RMB за всеки допълнителен километър през нощта (от 21:00 до 5:00 сутринта). Нещо повече, 2 RMB се таксуват всеки път от водача като допълнителна такса за бункер и ви препоръчваме да се пазарите с водача и да поискате фактура, за да избегнете проблеми, или да настоявате за използване на брояча.

С автобус

Автобусната система е много удобна в Чанша с билет от 1 RMB за обикновените автобуси и 2 RMB за климатизираните. Те се движат всеки ден от 6:00 до 21:00 часа и следните автобуси могат да бъдат взети до жп гара Чангша от различни краища на града: 101, 104, 107, 108, 110, 111, 112, 113, 114, 117, 118, 121, 126, 127, 135, 136, 139, 148, 158, 168, 202, 312, 317, 401, 602 и 803.

С Метро

Метролиния 2 работи всеки ден от 6:00 до 22:30 часа в Чанша. Минава покрай Wangchengpo, Jinxing Road, Xihu Park, Rongwan Town, Juzizhou, Wuyi Square, Furong Square, Yingbin Road, Yuanjialing, Changsha Railway Station, Jintai Square, Wanjiali Square, Renmin East Road, Changsha Avenue, Shawan Park, Duhua Road, Южна жп гара Чанша и Гуанда по пътя й от запад на изток; следователно е много удобно пътниците да преминат към друго транспортно средство чрез метролиния 2.

Транспорт до другите жп гари в Чанша

До южната жп гара Чанша

Намира се на Lituo Avenue, Yuhua District, до жп гара Changsha South може да се стигне с автобуси 135 и 148 или метро линия 2 от жп гара Changsha и отнема около 40 минути за пътуване между двете места.

Жп гара Чанша до основните живописни места в Чанша

  • Автобуси 110, 112, 114 или 127 отиват до гробниците на Mawangdui Han от жп гара Чангша, а пътуването отнема около 10 минути.
  • Автобус 1 отива до Yuelu Academy от гарата и отнема около 20 минути.
  • Автобуси 111, 113 или 116 отиват до музея на провинция Хунан от жп гара Чанша.