Влакове Пекин-Тайюан

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

В момента между Пекин и Тайюан се движат 18 двойки високоскоростни влакове и 12 чифта влакове с нормална скорост, така че най-общо казано има достатъчно възможности за избор.

Препоръчваме да вземете високоскоростен влак, за да пътувате между тези два града, вместо да пътувате с полет. Можете също да помислите за вземане на влакове Z, които са по-бързи от другите влакове с нормална скорост и сравнително по-евтини от високоскоростните влакове.

Високоскоростни влакове Пекин-Тайюан

Бързи факти

  • разстояние: 513 километра (319 мили)
  • терминали: ЖП гара Пекин Запад, ЖП гара Тайюан
  • Продължителност: 3 часа
  • Главна спирка: Шиджиаджуан

Разписания на високоскоростните влакове от Пекин до Тайюан

(Актуализирано на 7 април 2020 г.)



Честита китайска нова година с китайски знаци
Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G601 07:21 10:15 2 ч. 54 мин
G91 08:40 ч 11:07 2 ч. 27 мин
G615 15:03 18:04 3 часа 1 мин
G629 19:23 22:28 3 ч. 5 мин
  • Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.
  • Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписания на високоскоростните влакове от Тайюан до Пекин

(Актуализирано на 7 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G630 08:24 11:22 2 ч. 58 мин
G610 11:00 часа 14:03 3 ч. 3 мин
D2004 11:09 15:01 3 ч. 52 мин
G626 18:50 21:54 3 ч. 4 мин

Цени за билети за високоскоростен влак Пекин до Тайюан

Бизнес класа Първи клас Втори клас
579,5–622,5 йени (83–89 долара) ¥ 298,5–321,5 ($ 37–45) ¥ 186–200,5 ($ 23–28)

Нормални скоростни влакове Пекин-Тайюан

Бързи факти

  • терминали: ЖП гара Тайюан, ЖП гара Пекин / Западна ЖП гара Пекин
  • Продължителност: 4½ до 11 часа
  • Главна спирка: Шиджиаджуан

Разписания на нормалните скоростни влакове от Пекин до Тайюан

(Актуализирано на 7 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
Z69 10:00 часа 15:11 5 ч. 11 мин
T7 16:40 ч 22:02 5 ч. 22 мин
K603 17:12 03: 27 + 1 10 ч. 15 мин
K609 23:55 07: 37 + 1 7 ч. 42 мин
  • Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.
  • +1 означава, че ще пристигнете на втория ден.
  • Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписания на нормалните скоростни влакове от Тайюан до Пекин

(Актуализирано на 7 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
Z22 04:00 часа 08:28 4 ч. 28 мин
Т8 07:27 12:31 5 ч. 4 мин
K604 19:30 ч 05: 33 + 1 10 ч. 3 мин
K310 22:31 05:03 + 1 6 ч. 32 мин

Цени за билети за влак с нормална скорост от Пекин до Тайюан

Превъзходен мек сън Мек сън Твърд спящ Твърда седалка
¥ 358 ($ 56) ¥ 197–243 ($ 31–33) ¥ 129–158 ($ 21–25) 72–91 йени (11–13 долара)

Съвети за пътуване

Продължителността на пътуването с високоскоростен влак е около 3 часа. Затова силно ви препоръчваме да вземете високоскоростен влак между Пекин и Тайюан.

Има и полети между Пекин и Тайюан. Около четири двойки полети се извършват между двата града през сезоните на рамото. Полетът отнема около час и половина. Трябва обаче да вземете предвид времето, необходимо за достигане и от летищата.

Пълният самолетен билет е около 1060 CNY. Предлагаме ви да проверите дали има такива отстъпки налични предварително. Понякога отстъпките са много добри - например 82% отстъпка от самолетния билет през април 2020 г.

1964 година на китайския зодиак

Можете също да помислите за приемане на Z влакове между Пекин и Тайюан, които имат продължителност на пътуването от около 4½ до 5 часа. Можете да си купите билет за спане, за да си починете, което е по-удобен начин за пътуване.