Влакове Пекин – Шенжен

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

Влаковият маршрут Пекин-Шенжен минава от север до самия юг на Китай. Разстоянието е повече от 2400 километра. Най-бързият влак е G71 с продължителност на пътуването 10 часа 38 минути.

По този маршрут се движат девет двойки влакове. Пет чифта работят на дневна база, но четири двойки обикновено работят само 4 дни в седмицата.

Високоскоростни влакове Пекин-Шенжен

Бързи факти

Разписания на високоскоростните влакове от Пекин до Шенжен

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)



Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G71 07:26 18:04 10 ч. 38 мин
G79 10:00 часа 18:37 8 ч. 37 мин

Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.

китайска храна от китай

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписания за нощни високоскоростни влакове от Пекин до Шенжен

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
D901 20:10 ч 07:06 + 1 10 ч. 56 мин
D903 20:15 ч 07: 11 + 1 10 ч. 56 мин
D927 20:25 07: 40 + 1 11 ч. 15 мин

Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.

+1 означава, че ще пристигнете на втория ден.

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

пожелания за китайска нова година на мандарин

Разписания на високоскоростните влакове от Шенжен до Пекин

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G38 08:37 ч 18:09 9 ч. 32 мин
G488 10:49 17:06 6 ч. 17 мин
G486 12:09 21:26 9 ч. 17 мин
G492 14:43 22:42 7 ч. 59 мин

Разписания за нощни високоскоростни влакове от Шенжен до Пекин

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
D902 19:34 ч 06: 56 + 1 11 ч. 22 мин
D904 19:45 ч 07:01 + 1 11 ч. 16 мин
D928 19:55 07: 18 + 1 11 ч. 23 мин

Цени за билети за високоскоростен влак от Пекин до Шенжен

Бизнес класа Първи клас Втори клас
2939 йени (416 долара) 1488 йени (211 долара) 944,5 йени (134 долара)

Цени за билети за нощувка за високоскоростен влак Пекин до Шенжен

Нов мек сън Мек сън Твърд спящ Втори клас
1197–1540 йени (171–220 долара) 1141 йени (163 долара) 707 йени (101 долара) ¥ 392–756 ($ 56–108)

Нормални скоростни влакове Пекин – Шенжен

Бързи факти

Разписание за нормални скорости на влакове от Пекин до Шенжен

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
K105 23:16 04: 20 + 2 29 ч. 4 мин

Моля обърнете внимание: Посоченият по-горе влак е само един от действащите. Графикът е само за ваша справка.

Животно по китайски зодиак от 1997 г

+1 означава, че ще пристигнете на втория ден, а +2 означава, че ще пристигнете на третия ден.

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписание на нормалните скоростни влакове от Шенжен до Пекин

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
K106 10:21 16: 27 + 1 30 ч. 6 мин

Цени за билети за влак с нормална скорост от Пекин до Шенжен

Мек сън Твърд спящ Твърда седалка
756 йени (108 долара) 476 йени (68 долара) ¥ 259 ($ 37)

Влак или самолет - кое е по-добро?

Кой е по-добър зависи от причината, поради която пътувате.

Ако пътувате по работа, по-добре е да пътувате със самолет, защото това е най-бързият начин на транспорт от Пекин до Шенжен и обратно. Самолетните билети могат да бъдат конкурентни, когато има отстъпки.

забавни факти за гигантските панди

Ако пътувате като турист, по-добре е да използвате високоскоростните влакове, защото те са бързи, точни и за непушачи. Цените на билетите са разумни. Можете да се разхождате с влак, за да изпънете краката си и да се насладите на гледките от прозорците по пътя.

Не се препоръчва обаче да се качвате с нормална скорост влак, тъй като пътуването отнема твърде дълго и съоръженията и околната среда не са много добри.

Моля, вижте подробната информация по-долу:

Високоскоростен влак Нормално-скоростен влак Самолет
Цена на билет 134 долара за втора класа
211 долара за първа класа
68 долара за твърд спящ
108 долара за мек сън
330 долара за билет в икономична класа
Продължителност 8½-11½ часа 29-30 часа 3½ часа
Точност Точен Случайни закъснения Случайни закъснения
Място за сядане Повече място за краката, отколкото в самолет Просторен Тесно