Влакове Пекин-Хохот

Резервация на билети за влак в Китай Моля изберете

Този влаков маршрут свързва националната столица с Хоххот, който е столицата на Вътрешна Монголия. Високоскоростните влакове започнаха да работят по този маршрут на 30 декември 2019 г. След стартирането на тази услуга за високоскоростни влакове времето за пътуване между двата града беше съкратено от 9 часа на само 2½ часа.

Петнадесет чифта високоскоростни влакове работят по този маршрут и всички те са влакове G. В експлоатация има и 13 двойки влакове с нормална скорост.

Високоскоростни влакове Пекин-Хохот

Бързи факти

Разписания на високоскоростните влакове от Пекин до Хоххот

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)



китайска нова година 1943г
Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G2403 07:22 10:09 2 ч. 47 мин
G2483 12:59 15:26 2 ч. 27 мин
G2427 пет вечерта 19:32 ч 2 ч. 32 мин
G2431 18:00 часа 20:34 ч 2 ч. 34 мин

Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

Разписания на високоскоростните влакове от Хоххот до Пекин

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
G2482 08:33 ч 10:49 2 ч. 16 мин
G2414 10:55 13:18 2 ч. 23 мин
G2434 16:46 19:27 2 ч. 41 мин
G2490 19:00 часа 21:43 2 ч. 46 мин

Цени за билети за високоскоростен влак от Пекин до Хоххот

Бизнес класа Първи клас Втори клас
577,5 йени (83 долара) 292 йени (42 долара) ¥ 192,5 ($ 28)

Нормални скоростни влакове Пекин–Хохот

Бързи факти

Разписания на нормалните скоростни влакове от Пекин до Хоххот

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

2016 година на маймуната
Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
K395 10:51 21:36 10 ч. 45 мин
Z283 11:07 20:41 9 ч. 34 мин
Z179 21:04 06: 14 + 1 9 ч. 10 мин
K885 23:43 09:06 + 1 9 ч. 23 мин

Моля обърнете внимание: Изброените по-горе влакове са само част от действащите. Графикът е само за ваша справка.

+1 означава, че ще пристигнете на втория ден.

Ако искате актуални графици, можете да използвате инструмента за търсене в горната част на тази страница или да потърсите чрез нашата услуга за билети за влакове China Highlights .

упадък на пътя на коприната

Разписания на нормалните скоростни влакове от Хоххот до Пекин

(Актуализирано на 1 април 2020 г.)

Номер на влака Отпътуване Пристигане Продължителност
Z284 08:53 18:31 9 ч. 38 мин
Z184 18:00 часа 03: 08 + 1 9 ч. 8 мин
K574 22:30ч 09:01 + 1 10 ч. 31 мин
K396 23:53 09: 49 + 1 9 ч. 56 мин

Цени за билети за влак с нормална скорост от Пекин до Хоххот

Мек сън Твърд спящ Твърда седалка
267,5 йени (38 долара) ¥ 175 ($ 25) 91 йени (13 долара)

Пекин до Хоххот - Трябва ли да пътувате с нормална скорост или високоскоростен влак?

По-добре е да вземете високоскоростен влак поради следните причини:

  • по-бързо: Както подсказват имената им, високоскоростните влакове са много по-бързи от нормалните. Влаковете G достигат скорост от 350 км/ч (217 mph), докато влаковете с нормална скорост (K/T/Z) достигат 160 км/ч (99 mph).
    Това означава, както можете да видите от разписанията, продължителността на пътуването с високоскоростен влак е с около 7 часа по-къса от тази на нормална скорост.
  • По-удобно: G влаковете, с някои от най-модерните съоръжения в света, са по-стабилни и по-тихи. Всички високоскоростни влакове са климатизирани и за непушачи.
  • Цена на икономически билет: Цената на билет за втора класа е 28 USD. Обикновено за същия влаков маршрут цената на билета за втора класа за високоскоростни влакове е близка до тарифата с меко спално място за влакове с нормална скорост.
    Въпреки това, по този маршрут цената на седалка от втора класа е много по-евтина от меката спалня и е по-близка до цената на твърда.